• والدین
  • دبیران
  • دانش آموزان
  • آموزشگاه ها
سامانه آموزشگاه علمی آزاد سپهر دانش پژوهان کیش ، دبستان و دبیرستان سپهر کیش دوشنبه 7 خرداد 1403 بروز رسانی 07:11
دریافت کارت ورود به جلسه آزمون مدارس نمونه دولتی از روز شنبه سوم تیر ماه کد مطلب: 263 | تاریخ انتشار: 1402/4/3 | اخبار | آموزشی
دریافت کارت ورود به جلسه آزمون مدارس نمونه دولتی از روز شنبه سوم تیر ماه
به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، عباس سلطانیان درباره فرآیند برگزاری آزمون مدارس نمونه دولتی، اظهار کرد: دستور العمل آزمون ورودی پایه دهم دبیرستان‌ها و هنرستان‌های فنی‌وحرفه‌ای کشور در اسفند ۱۴۰۱ به تمامی مدارس دوره اول متوسطه ابلاغ شد و در فروردین و اردیبهشت ماه با در نظر گرفتن تمهیدات لازم، فرآیند ثبت‌نام متقاضیان انجام شد.

مدیرکل دفتر آموزش دوره دوم متوسطه نظری ادامه داد: کارت ورود به جلسه آزمون هم از روز شنبه سوم تیرماه از طریق سامانه‌ ثبت‌نام در اختیار دانش‌آموزان قرار می‌گیرد تا در جلسه آزمون ورودی همراه خود داشته باشند.

وی با تاکید بر اینکه تمام سوالات از محتوای کتب درسی پایه نهم طرح می‌شود، یادآورشد: در این آزمون صد سوال در هفت ماده درسی پایه نهم مربوط به کتاب‌های درسی سال ۱۴۰۲-۱۴۰۱ طراحی شده که داوطلبان باید در ۱۲۰ دقیقه به سوالات پاسخ دهند، تلاش می‌کنیم مطابق دستورالعمل ارسالی، تا هفته اول مرداد نتایج آزمون ورودی نمونه دولتی را اعلام کنیم تا دانش‌آموزان ثبت‌نام قطعی خود را مدارس انجام دهند.

سلطانیان عنوان کرد: ملاک حضور و انجام آزمون پس از ثبت‌نام، کسب معدل حداقل ۱۷ دانش‌آموزان درامتحانات خرداد (معدل ارزشیابی کتبی خرداد) بدون اعمال نمره مستمر می‌باشد. برای اعلام نتیجه، نمره کل آزمون هر داوطلب از ۲ بخش تشکیل شده که معدل امتحانات کتبی خرداد ۵۰ درصد و ۵۰ درصد دیگر از نمره کسب شده در آزمون ورودی تشکیل می‌شود.

وی در ادامه افزود: امسال نزدیک به ۶۰هزار دانش‌آموز پس از پذیرش در آزمون، وارد مدارس دوره دوم متوسطه نمونه دولتی خواهند شد.

سلطانیان درباره چگونگی ثبت‌نام دانش‌آموزان میان‌پایه در مدارس نمونه دولتی توضیح داد: براساس ماده ۱۸ شیوه‌نامه اجرایی مدارس نمونه دولتی، اگر در مدرسه‌ای به دلایل مختلف مانند نقل و انتقال بین مدرسه‌ای، منطقه‌ای و استانی ظرفیت خالی برای ثبت‌نام در پایه‌های یازدهم و دوازدهم ایجاد شود، مناطق آموزش و پرورش با تصمیم اداره کل آموزش و پرورش استان می‌توانند آزمون تکمیل ظرفیت را برگزار کنند، بنابراین دانش‌آموزان برای آگاهی از فرآیند برگزاری آزمون تکمیل ظرفیت می‌توانند به مدارس نمونه دولتی و آموزش و پرورش منطقه محل تحصیل خود مراجعه کنند و اطلاعات لازم را بدست آورند.

وی در پایان درباره دریافت شهریه از والدین برای ثبت‌نام در مدارس نمونه دولتی اظهار کرد: مدارس نمونه دولتی برای ثبت‌نام، نباید شهریه‌ای از والدین دریافت کنند، چراکه این مدارس هم دولتی هستند. اما پس از شروع سال تحصیلی در مهرماه بر اساس تصمیمات شورای مدرسه بابت برگزاری کلاس‌های فوق برنامه و در چارچوب دستورالعمل و ضوابط بخشنامه فوق‌برنامه که در سنوات گذشته به استان‌ها ابلاغ شده می‌توانند براساس مجوز دریافتی از شورای آموزش و پرورش استان نرخ شهریه برای فوق برنامه را مشخص کنند و در طول سال تحصیلی نسبت به ارائه خدمات فوق برنامه اقدام کنند.
نظر شما:


اطلاعیه دبیرستان سپهر
به اطلاع کیشوندان محترم می رساند که دبیرستان پسرانه غیر دولتی سپهر کیش در مقطع متوسطه دوم برای سال تحصیلی 1401-1400 و کلاسهای تابستانی 1400 شروع به ثبت نام کرده است. لذا از کلیه دانش آموزانی که پایه نهم، دهم یا یازدهم را به پایان رسانیده اند و علاقمند باشند در محیطی جذاب و علمی مشغول به تحصیل باشند دعوت بعمل می آید تا برنامه های آموزشی این دبیرستان را ملاحظه کنند. برای آگاهی بیشتراز شرایط ثبت نام و برنامه های دبیرستان سپهر کلید زیر را انتخاب نمائید.