• والدین
  • دبیران
  • دانش آموزان
  • آموزشگاه ها
سامانه آموزشگاه علمی آزاد سپهر دانش پژوهان کیش ، دبستان و دبیرستان سپهر کیش دوشنبه 7 خرداد 1403 بروز رسانی 04:15
کد مطلب: 286 | تاریخ انتشار: 1402/4/15 | اخبار | اجتماعی
ابتکار دبستان روستایی در شهر قدس براي تربيت اجتماعي دانش آموزان
به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، رامین صفری، معلم خلاق دبستان مرصاد روستای هفت جو شهرستان قدس، طرحی خلاقانه را در خصوص معرفی و تشویق استعدادهای مختلف دانش‌آموزانش به مدیر مدرسه ارائه می‌کند که با همکاری و همراهی مدیر مدرسه، کادر اداری و معلمان دیگر این مدرسه روستایی به ثمر می‌نشیند و در یک حرکت خلاقانه دانش آموزان سرآمد نه فقط در زمینه درسی، بلکه زمینه‌های مختلف از جمله: اخلاقی، هنر، خلاقیت، ورزشی، نظم و ... معرفی و تشویق می‌شوند تا استعدادهای مختلف آن‌ها شکوفا شده و دیده شوند.

این معلم شهرقدسی، طرح خود را این گونه توضیح داد: در این شیوه از تقدیر، هر دانش‌آموز به جای رقابت بر سر شاگرد اول شدن می‌کوشد تا استعداد خود را کشف و با تلاش و جدیت آن را شکوفا کند و بچه‌هایی که ممکن است از نظر درسی ضعیف باشند، به خودباوری می‌رسند و می‌آموزند که همه‌ انسان‌ها مستعد هستند و ارزشمند هستند.

وي ادامه داد: این شیوه‌ تشویق به دانش آموزان انگیزه می‌دهد که در بیرون از محیط مدرسه مجدانه و شوق مندانه تلاش کنند و آن‌ها به این باور می‌رسند که ما تلاش‌های آنان، حتی در بیرون از مدرسه را هم پایش می‌کنیم و ارج می‌نهیم. همچنين معلمان به تفاوت‌های بین فردی دانش آموزان و روش‌های متفاوت در تدریس و ایجاد کلاس جذاب‌تر و آموزش همه جانبه‌تر بیشتر پی‌ می‌برند.

اين معلم شهر قدسي گفت: در اين شيوه فقط بچه‌هایی که حافظه‌ی قوی‌تری دارند، تشویق نمي‌شوند و تشویق عینی‌تر، واضح‌تر و فردی‌تر صورت می‌گیرد و دانش آموزان بابت پیگیری علایق و استعدادهایشان تشویق می‌شوند و به جای دریافت یک تقدیر نامه‌ تکراری با اسم‌های متفاوت، در سال چند بار سپاس‌نامه‌هایی با انواع عناوین و موضوعات دریافت می‌کنند.
نظر شما:


اطلاعیه دبیرستان سپهر
به اطلاع کیشوندان محترم می رساند که دبیرستان پسرانه غیر دولتی سپهر کیش در مقطع متوسطه دوم برای سال تحصیلی 1401-1400 و کلاسهای تابستانی 1400 شروع به ثبت نام کرده است. لذا از کلیه دانش آموزانی که پایه نهم، دهم یا یازدهم را به پایان رسانیده اند و علاقمند باشند در محیطی جذاب و علمی مشغول به تحصیل باشند دعوت بعمل می آید تا برنامه های آموزشی این دبیرستان را ملاحظه کنند. برای آگاهی بیشتراز شرایط ثبت نام و برنامه های دبیرستان سپهر کلید زیر را انتخاب نمائید.