• والدین
  • دبیران
  • دانش آموزان
  • آموزشگاه ها
سامانه آموزشگاه علمی آزاد سپهر دانش پژوهان کیش ، دبستان و دبیرستان سپهر کیش دوشنبه 7 خرداد 1403 بروز رسانی 07:56
تیم نوجونان ایران با ارائه یک نمایش قدرتمندانه با پیروزی دو بر صفر مقابل کره‌ جنوبی به عنوان صدرنشین به دور بعدی مسابقات نوجوانان قهرمانی آسیا صعود کرد. کد مطلب: 260 | تاریخ انتشار: 1402/4/1 | اخبار | ورزشی
تیم نوجونان ایران با ارائه یک نمایش قدرتمندانه با پیروزی دو بر صفر مقابل کره‌ جنوبی به عنوان صدرنشین به دور بعدی مسابقات نوجوانان قهرمانی آسیا صعود کرد.
به گزارش "ورزش سه"، نوجوانان ایران در نیمه اول با دو گل دقایقی ۱۷ و ۱۸ توسط نیما اندرز و ماهان صادقی دروازه کره را باز کردند و در ادامه مسابقه نیز ضمن کنترل بازی، در شرایطی که می‌توانستند به گل‌های زده اضافه کنند، اما در نهایت با همین دو گل میدان را ترک کردند؛ بردی که برای صدرنشینی ایران در گروه B مرحله مقدماتی رقابت‌های نوجوانان قهرمانی آسیا در تایلند کافی بود.


نکته مهم این مسابقه، برتری فیزیکی و تاکتیکی بازیکنان ایران در اغلب لحظات بازی بود و در شرایطی که کره در ابتدای بازی با پاس‌های متوالی و مالکیت بیشتر توپ، عرصه را بر سفیدپوشان ایران تنگ کرده بود، اما زمانی که شاگردان حسین عبدی به خود جرات حمله و پیش‌روی به سمت دروازه حریف را دادند، همه چیز به سود ایران تغییر کرد.


در ابتدا نیما اندرز با شوتی از پشت محوطه جریمه و با استفاده از واکنش ضعیف گلر کره برای اولین بار به گل رسید و در شرایطی که کره‌ای‌ها در شوک دریافت اولین گل بودند، این ماهان صادقی، وینگر چپ ایران بود که با یک ضربه تماشایی پای چپ به سبک آندریاس برمه دومین گل ایران را وارد دروازه حریف نامدار خود در آسیا کرد.


ایران در ادامه مسابقه و به خصوص در نیمه دوم باز هم کنترل بازی را در اختیار داشت و هیچ فرصتی به حریف خود نداد و حداقل دو بار دیگر در موقعیت عالی گلزنی قرار گرفت که این دو موقعیت روی کم‌تجربگی وارد دروازه حریف نشد.


با این حال پرس سنگین، بازی تهاجمی رو به جلو و انگیزه بالای شاگردان حسین عبدی به شدت امیدوارکننده بود و حالا باید تیم ایران را یکی از مدعیان جدی کسب عنوان قهرمانی نوجوانان آسیا بدانیم؛ مقامی که آخرین بار آن را در سال ۲۰۰۸ به دست آورده‌ایم.

نظر شما:


اطلاعیه دبیرستان سپهر
به اطلاع کیشوندان محترم می رساند که دبیرستان پسرانه غیر دولتی سپهر کیش در مقطع متوسطه دوم برای سال تحصیلی 1401-1400 و کلاسهای تابستانی 1400 شروع به ثبت نام کرده است. لذا از کلیه دانش آموزانی که پایه نهم، دهم یا یازدهم را به پایان رسانیده اند و علاقمند باشند در محیطی جذاب و علمی مشغول به تحصیل باشند دعوت بعمل می آید تا برنامه های آموزشی این دبیرستان را ملاحظه کنند. برای آگاهی بیشتراز شرایط ثبت نام و برنامه های دبیرستان سپهر کلید زیر را انتخاب نمائید.