• والدین
  • دبیران
  • دانش آموزان
  • آموزشگاه ها
سامانه آموزشگاه علمی آزاد سپهر دانش پژوهان کیش ، دبستان و دبیرستان سپهر کیش دوشنبه 7 خرداد 1403 بروز رسانی 12:45
کد مطلب: 291 | تاریخ انتشار: 1402/4/17 | اخبار | آموزشی
یکشنبه؛ اعلام نتایج امتحانات نهایی دانش‌ آموزان
رئیس مرکز ارزشیابی و تضمین کیفیت نظام آموزش و پرورش، با اعلام این که نمرات امتحان نهایی امروز به مدارس و فردا توسط مدارس به دانش آموزان اعلام می‌شود، گفت: نزدیک به ۶۵ درصد مغایریتی بین نمره دو محصص وجود نداشته و یا کمتر از یک نمره مغایرت وجود داشته است.


به گزارش ایسنا، محسن زارعی در نشست خبری امروز خود اظهار کرد: امروز نمرات از سامانه سوال به سامانه فاینال در حال ارسال است و تا غروب به روسای حوزه‌های تصحیح ارسال می‌شود و چون دسترسی تحت وب وجود دارد، مدیران مدارس می‌توانند فردا به این نتایج دسترسی داشته باشند.


وی با بیان اینکه دانش آموزان مدارس روزانه با مراجعه به مدرسه خود و دانش آموزانی که برای ترمیم نمره و ایجاد سابقه ثبت نام کرده‌اند از طریق مدرسه خود می‌توانند نسبت به نمره‌شان مطلع شوند، گفت: اگر دانش آموزان اعتراض دارند می‌توانند از فردا تا سه‌شنبه ۲۰ تیر اعتراض خود را اعلام کنند. اعتراض به‌ صورت کشوری، تصادفی و به غیر از استان خود دانش آموز انجام می‌شود.

به گفته زارعی، سوابق تحصیلی تا پایان تیرماه و اوایل مرداد به سازمان سنجش اعلام می‌شود اما این امر بستگی به حجم اعتراضات دارد.

اگر به ارتقای نمره خود مطمعن هستید، اعتراض کنید ، نظر مصحح چهارم به عنوان نمره نهایی ثبت می‌شود.

رئیس مرکز ارزشیابی و تضمین کیفیت نظام آموزش و پرورش تاکید کرد: اگر دانش آموزان نسبت به ارتقای نمره خود اطمینان دارند، اعتراض نمره را انجام دهند چراکه اعتراض به معنی ارتقای نمره نیست و ممکن است دانش آموز تنزل نمره داشته باشند و نظر مصحح چهارم به عنوان نظر نهایی ثبت می‌شود.

وی با بیان اینکه بالای ۷۶ درصد دبیرخانه‌ها تایید کردند که سوالات امسال استاندارد بوده است، هشدار داد: برخی مدارس به صورت پیش فرض برای تمام دانش آموزان اعتراص می‌زنند که توصیه می‌کنم از این امر پرهیز کنند. بر اساس نمون برگ‌ها، دانش آموز باید خودش اعتراض را ثبت کند و پس از اعتراض برگه به مصحح چهارم ارجاع داده می‌شود. آغاز فرایند رسیدگی به اعتراضات از فردا تا ۲۰ تیرماه ، مهلت ثبت اعتراض تمدید نمی‌شود.
نظر شما:


اطلاعیه دبیرستان سپهر
به اطلاع کیشوندان محترم می رساند که دبیرستان پسرانه غیر دولتی سپهر کیش در مقطع متوسطه دوم برای سال تحصیلی 1401-1400 و کلاسهای تابستانی 1400 شروع به ثبت نام کرده است. لذا از کلیه دانش آموزانی که پایه نهم، دهم یا یازدهم را به پایان رسانیده اند و علاقمند باشند در محیطی جذاب و علمی مشغول به تحصیل باشند دعوت بعمل می آید تا برنامه های آموزشی این دبیرستان را ملاحظه کنند. برای آگاهی بیشتراز شرایط ثبت نام و برنامه های دبیرستان سپهر کلید زیر را انتخاب نمائید.