• والدین
  • دبیران
  • دانش آموزان
  • آموزشگاه ها
سامانه آموزشگاه علمی آزاد سپهر دانش پژوهان کیش ، دبستان و دبیرستان سپهر کیش دوشنبه 7 خرداد 1403 بروز رسانی 03:17
کد مطلب: 654 | تاریخ انتشار: 1402/12/10 | دبستان سپهر | آموزشی
رتبه های برتر و سخنی با والدین
والدین گرامی؛

در زیر رتبه های برتر دانش آموزان دبستان ، از ابتدای سال تحصیلی تا امروز را مشاهده می کنید:

1- بهراد خاندان پایه سوم با 2567 امتیاز
2- مهدیار خداپرست پایه دوم با 2520 امتیاز
3- آرشا سروش پایه دوم با 2388 امتیاز
4- هومان ارادتی پایه سوم با 2365 امتیاز
5- آریا صومعه پایه دوم با 2287 امتیاز

لازم به توضیح است که بیشتر امتیازات جمع آوری شده ، به مواردی بستگی دارند که نقش والدین در کسب آنها محسوس است. حضور در مدرسه ، مشارکت در فوق برنامه ها ، نداشتن تاخیر ، رعایت بهداشت فردی مانند مرتب بودن ناخن ها و موی سر ، مسواک زدن ، نوع تغذیه ای که به همراه می آورند ، میزان همراهی و همکاری والدین با مدرسه و دانش آموز ، داشتن آمادگی ذهنی و جسمی در مدرسه ، داشتن لوازم ، انجام دادن تکالیف ، نظم و انضباط داخل مدرسه و کلاس ، موجه نمودن غیبتها و در نهایت نمرات کلاسی ، مواردی هستند که باعث افزایش امتیاز می شوند.
همینطور که ملاحظه می نمائید ، توجه والدین به بسیاری از موارد می تواند امتیاز دانش آموز را بالا ببرد ، اما نکته مهم آن است که هدف اصلی امتیاز گیری ، مقایسه دانش آموز با سایرین نیست بلکه باید توجه داشته باشیم که عملکرد هر دانش آموز به شرایط فردی ، اجتماعی و خانوادگی و سبک زندگی او وابسته است ، لذا شماتت یا نادیده گرفتن نکات مثبت کودک بعلت نداشتن امتیاز بالا کار پسندیده ای نیست که به هیچ عنوان در مدرسه انجام نمی شود و انتظار است که والدین نیز از این کار پرهیز کنند ، خصوصا کسانی که پس از شروع سال تحصیلی به این مدرسه پیوسته اند ، اما مشاهده امتیازات سایر دانش آموزان می تواند الگوئی برای سایر والدین باشد تا با تلاش موثر ، به بهبود وضعیت پرورشی و آموزشی فرزند خود کمک کنند.
معیار اصلی سنجش دانش آموز ، مراجعه به نمودار وضعیت فرزندتان در صفحه ویژه والدین است تا بدون مقایسه با دیگران دلایل افت و خیز وی را مشاهده گردد. این نمودار به تدریج کامل تر می شود و تا پایان سال تحصیلی بسیاری از پارامترهای ضروری مانند ، نقاط ضعف و قوت ، استعدادها ، عوامل انگیزشی ، علاقه مندیها ، توانمندیها و ... به آن اضافه می شود و در کنار کارنامه تحصیلی که به شما ارائه می شود ، آمار و اطلاعات آنالیز شده ای را دریافت می کنید که می تواند نقشه راهی برای رشد و شکوفائی هر چه بیشتر فرزند شما باشد. امیدواریم اطلاعاتی که در اختیارتان قرار می گیرد باعث فزونی تلاش هدفمندانه شما شود.
ایام به کام
نظرات
سید مانی 1402/12/11 01:35
سلام
خسته نباشید .
امیرحسین 1402/12/11 08:56
با سلام ودرود
ضمن عرض خسته نباشید
به نظر من بعضی از ملاکهای در نظر گرفته شده از جمله کوتاهی ناخن نمی تونه پارامتر مناسبی برای ارزش گزاری به بچه ها باشه استعدادیابی بسیار فراتر از مسواک و ناخن و .... است
با سپاس
با سپاس

پاسخ سپهر: باسلام
ضمن تشکر از نظر شما لطفا به مقالات مرتبط با فواید اجتماعی رعایت بهداشت فردی دانش آموزان در مدرسه مراجعه نمایید.
آرین 1402/12/11 09:18
با تشکر
سلامت و پایدار باشید🙏🏼
آریا 1402/12/11 23:20
باتشکر از کادر سپهر
مرسی و خسته نباشید
نظر شما:


اطلاعیه دبیرستان سپهر
به اطلاع کیشوندان محترم می رساند که دبیرستان پسرانه غیر دولتی سپهر کیش در مقطع متوسطه دوم برای سال تحصیلی 1401-1400 و کلاسهای تابستانی 1400 شروع به ثبت نام کرده است. لذا از کلیه دانش آموزانی که پایه نهم، دهم یا یازدهم را به پایان رسانیده اند و علاقمند باشند در محیطی جذاب و علمی مشغول به تحصیل باشند دعوت بعمل می آید تا برنامه های آموزشی این دبیرستان را ملاحظه کنند. برای آگاهی بیشتراز شرایط ثبت نام و برنامه های دبیرستان سپهر کلید زیر را انتخاب نمائید.