• والدین
  • دبیران
  • دانش آموزان
  • آموزشگاه ها
سامانه آموزشگاه علمی آزاد سپهر دانش پژوهان کیش ، دبستان و دبیرستان سپهر کیش دوشنبه 7 خرداد 1403 بروز رسانی 07:37
کد مطلب: 292 | تاریخ انتشار: 1402/4/18 | اخبار | آموزشی
هدف اصلی کانون افزایش نرخ مطالعه در کودکان و نوجوانان است
ه گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، حامد علامتی در مراسم ارسال ۳ میلیون جلد کتاب به مراکز کانون در سراسر ایران،‌ با اشاره به این‌که در آستانه روز ملی ادبیات کودک و نوجوان و سالروز ادیب ارزشمند آذریزدی هستیم، گفت: همه فعالیت‌های کانون یا از کتاب شروع می‌شود یا با کتاب است و یا به کتاب ختم می‌شود و خروجی کانون نویسنده، تصویرگر و منتقد کتاب هستند.

مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان همچنین با اشاره به این‌که تا به امروز ۳ هزار عنوان کتاب در کانون تولید شده است، افزود: کتابخانه‌های کانون در قالب مراکز فرهنگی هنری به بیش از ۳۱ استان و مراکز، واحدهای سیار روستایی و عشایری به شکل ثابت رسیده است.

علامتی با اشاره به این‌که پیش از این ۲۱هزار عنوان کتاب کودک و نوجوان در سراسر کشور تولید شده است، افزود: ۹میلیون جلد کتاب در کتابخانه‌های کانون وجود دارد و با فرایند ارسال و اهدای کتاب، این عدد امروز به ۱۲میلیون جلد کتاب خواهد رسید.

وی با تاکید بر این که هدف اصلی کانون افزایش نرخ مطالعه در میان کودکان و نوجوانان است، اظهار کرد: برای افزایش نرخ مطالعه ابتدا باید مطالعه بین والدین را افزایش دهیم که اگر این اتفاق بیافتد حتما به کودک و نوجوان نیز منتقل خواهد شد و از همین رو از ابتدای امسال بحث خانواده را نیز به شکل جدی در سبد فعالیت‎‌های فرهنگی خود قرار داده‌ایم.

علامتی با بیان این‌که توانایی خوانش کودکان فعال در کانون نسبت به دیگر دانش‌آموزان بسیار است، بیان کرد: خوانش متون کهن را در دستور کار قرار داده‌‌ایم و این فعالیت در کانون مورد استقبال کودکان و نسل جدید قرار گرفته است.

مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گفت: آنچه که امروز در حال وقوع است، آغاز فرایند اهدا و ارسال ۳ میلیون جلد کتاب به بیش از هزار مرکز فرهنگی هنری کانون است. ما از سال گذشته این کار را شروع کردیم و تا امروز ۱۵۰ عنوان کتاب چاپ اولی به مراکز کانون ارسال می‌شوند.

مدیرعامل کانون در ادامه اظهار کرد: در کنار حدود ۸۴۵ هزار کتاب کودک و نوجوانی که در مرحله اول به سراسر کشور ارسال خواهند شد، اسباب‌بازی و سرگرمی نیز به مراکز کانون ارسال خواهیم کرد.

وی با تاکید بر این‌که شعار ما «در مسیر دانایی بر بال کتاب» است، افزود: در راستای اجرای دستور وزیر آموزش و پرورش ۲۰۰هزار جلد کتاب نیز به مناطق کم‌برخوردار و سازمان‌های مردم نهادی که حامی کتاب هستند اهدا خواهیم کرد.

علامتی در پایان گفت: حدود ۲۹میلیارد ریال برای خرید کتاب‌ها هزینه شده است و این سرمایه‌گذاری دولت سیزدهم برای حوزه کتاب و کتاب‌خوانی است.
نظر شما:


اطلاعیه دبیرستان سپهر
به اطلاع کیشوندان محترم می رساند که دبیرستان پسرانه غیر دولتی سپهر کیش در مقطع متوسطه دوم برای سال تحصیلی 1401-1400 و کلاسهای تابستانی 1400 شروع به ثبت نام کرده است. لذا از کلیه دانش آموزانی که پایه نهم، دهم یا یازدهم را به پایان رسانیده اند و علاقمند باشند در محیطی جذاب و علمی مشغول به تحصیل باشند دعوت بعمل می آید تا برنامه های آموزشی این دبیرستان را ملاحظه کنند. برای آگاهی بیشتراز شرایط ثبت نام و برنامه های دبیرستان سپهر کلید زیر را انتخاب نمائید.